• triplex21.jpg
  • triplex22.jpg

Uchytenie PVC závesov môže byť z:
- pozinkovanej ocele (najlacnejšie riešenie)
- nerezovej ocele (toto uchytenie sa odporúča hlavne z estetických dôvodov a do takých prevádzok, kde je veľká vlhkosť alebo to nariaďujú hygienické predpisy)
- umelej hmoty (toto uchytenie umožňuje iba uchytenie bez prekrytia. Využíva sa hlavne v potravinách na chladiace pulty či vitríny.)

Pozinkované a nerezové uchytenie sa skladá z dvoch častí:
- z hákovitého nosníka
- z ušiek (portov, držiakov)

Hákovité nosníky sú 984mm dlhé. Ich L-kovitý tvar umožňuje montáž aj do stropu aj do steny. Vďaka ich rozmerom je preprava ľahká hoci aj s osobným vozidlom. Montujú sa vedľa seba vodorovne, ich počet záleží na šírke PVC závesu.

Ušká (porty, držiaky) sú v podstate dva na mieru upravené plocháče. PVC pásy sú uchytené medzi tieto 2mm hrubé plechy. V uškách sú vytvorené otvory, pomocou nich sa PVC pásy vešajú na nosníky.

Hákovitá nosná konštrukcia predstavuje najpraktickejší typ uchytenia. Umožňuje vytvorenie prekrytia podľa individuálnych požiadaviek: doobjednania, , zahustenia, výmeny alebo zvesenia pásov. Svorná lišta tieto možnosti neumožňuje.
Nosný L profil sa môže upevniť do stropu alebo do steny pomocou hmoždeniek a skrutiek s plochou hlavičkou, zriedkavejšie privarením. Je veľmi dôležité vedieť, že nosník sa musí upevniť do pevného materiálu, lebo z mäkkého sa môže ľahko vytrhnúť. Nosný L profil musí byť upevnený do vodorovnej polohy !!

Joomla templates by a4joomla