• triplex21.jpg
  • triplex22.jpg

Pri výbere PVC pásov berte do úvahy nasledujúce:

- teplota vzduchu kde budú pásy používané. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že pásy typu
- normál sú vhodné od cca -5°C do 50°C,
- mrazuvzdorné od -25°C do 10°C a
- supermrazuvzdorné sú vhodné až do -40°C.
Napr.: Ak pásy budú vo vykurovanom priestore v interiéry alebo ich potrebujete do exteriéru, ale nebudete ich používať v zime (pod cca -5°C), tak určite zvoliť typ normál. Taktiež ak pásy potrebujete do chladiarenských boxov alebo na chladiarenské autá, chladiace pulty do obchodov používajte PVC pásy typu normál. Do exteriéru na zimu a do mraziarn?? sú vhodné mrazuvzdorné pásy a do rýchlomraziarní supermrazuvzdorné. Viac sa dočítate tu.

- v akej výške budú pásy ukotvené. Zvyčajne sa PVC závesy vyrábajú tak, že susedné PVC pásy sa navzájom prekrývajú. Prekrytia môžu byť rôzne, avšak v každom prípade sa dané prekrytie stráca, čím dlhšie sú pásy, tým menej sa prekrývajú PVC pásy tesne nad zemou. Tento jav spôsobuje tá vlastnosť PVC pásov, že majú tendenciu sa mierne ohnúť do tvaru U.
PVC pásy sú vyrábané v rôznych šírkach a hrúbkach. Základné prekrytia pásov sa líšia podľa šírky pásov. Preto pre rôzne vysoké otvory sú odporúčané PVC pásy rôznej šírky a rôznych prekrytí pásov. Čím vyšší je záves tým širšie pásy sú potrebné alebo tenšie pásy s väčším prekrytím. Viac o prekrytiach sa dočítate tu.
Ak berieme do úvahy základné prekrytia pásov (prekrytie na jeden hák) všeobecne sa môže povedať že:
Do výšky cca 200cm sú ideálne 100, 150 až 200mm široké pásy. Ak PVC záves je montovaný do interiéru 200mm široké pásy môžu byť vhodné do 250-300cm výšky. Od cca 250cm výšky do cca 400cm sú vhodné 300mm široké pásy. Nad 400cm sú montované prevažne 400mm široké pásy.

- aký je prievan. Vo všeobecnosti sa dá skonštatovať, že čím väčší je prievan tým väčšie prekrytie pásov je potrebné a tým hrubšie PVC pásy by sa mali používať. 2mm hrubé pásy na základné prekrytie sú ideálnym riešením do otvorov kde nie je prievan alebo vzduch mierne prúdi cez otvor. Na otvory, kde je stredne silný prievan sú vhodné 3mm hrubé pásy.

- prechod cez otvor. Osobám sa cez otvor prechádza najpohodlnejšie cez užšie a tenšie pásy, napr.: 200x2mm PVC pásy. Ak cez otvor sa prenášajú ľahké predmety na paletách, tiež zvoľte radšej tenšie pásy. V prípade prechodu s vysokozdvižným vozíkom je odporúčaná hrúbka PVC pásov 3mm kvôli trvácnosti. Pri prechode s VZV treba dodržiavať aj výškovú rezervu cca 50cm kvôli treniu. To znamená, že v ideálnom prípade VZV by nemalo byť vyššie než výška otvoru – 50 cm.

- špeciálne požiadavky. V niektorých prevádzkach PVC závesy musia vyhovieť rôznym nadštandardným požiadavkám ako sú:
- pásy s UV filtrom - napr. na zváračské pracoviská
- antistatické PVC pásy
- červené výstražné pásy na bokoch závesov vo veľkých závodov s frekventovaným prejazdom s VZV
- vrúbkované PVC pásy - napr. v prevádzkach kde používajú strečovú fóliu na ukotvenie tovaru na paletách

Joomla templates by a4joomla