• triplex21.jpg
  • triplex22.jpg

PVC pásy sa vyrábajú v 20 a 50 metrových kotúčoch. Môžeme ich triediť podľa rozmerov pásov a typu PVC z čoho sa vyrábajú.

PVC pásy sú dostupné v nasledujúcich rozmeroch a typoch:
(Doleuvedená tabuľka má len informatívny charakter. Ak objednávate PVC záves, záves je vždy vyrobený na mieru. PVC pásy sú dostupné v akejkoľvek dĺžke, maximálne však v dĺžke kotúča.)

 

Rozmery pásov: Dĺžka kotúča: Typ pásov
100x1,2mm 50m typ normál
100x2mm 50m typ normál
150x2mm 50m typ normál
200x2mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, červené, antistatické
200x3mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, supermrazuvzdorné
300x2mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, UV zelené, UV červené, UV bronzové, UV matné zelené
300x3mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, vrúbkované, antistatické, červené
400x4mm 50m typ normál, mrazuvzdorné, vrúbkované
1000x1mm/2mm/3mm/5mm 20m typ normál
1000x6,5mm 20m typ normál so sieť. výstužou, mriežkovitý zosilnený PVC panel
1200x2mm/3mm/5mm 20m typ normál
1450x6,5mm 20m typ normál so sieť. výstužou, mriežkovitý zosilnený PVC panel
1500x1mm/2mm/3mm/5mm 20m typ normál
2150x6,5mm 20m

typ normál so sieť. výstužou, mriežkovitý zosilnený PVC panel

 

                                                                                                           Podľa typu zmesi PVC najčastejšie používané PVC pásy sú:
- typ normál. Priesvitné PVC pásy typu normál majú ideálnu konzistenciu v prevádzkach, kde teplota vzduchu je medzi 0°C až 50°C. Sú ideálnym riešením na otvory v interiéroch, na predelenie hál, oddelenie vykurovaných častí skladov, ale aj na vstupné brány medzi exteriérom a interiérom, kde aspoň z jednej strany teplota vzduchu neklesne pod 10°C ani v zime. Taktiež sú využiteľné na chladiarenské boxy a chladiarenské autá, či na chladiace pulty do obchodov. V praxi tieto závesy sú používateľné cca od -10°C do 50°C, avšak pod bodom mrazu tieto pásy začnú tvrdnúť, čím sťažia prechod cez ne, a v extrémnych prípadoch sa môžu odlamovať.
- typ mrazuvzdorný. PVC pásy sú ako zimné a letné pneumatiky na autách. Pásy ktoré majú ideálnu konzistenciu nad 0°C nie sú vhodné do mrazivých podmienok. Mrazuvzdorné pásy sú vhodné do prevádzok s teplotou vzduchu do cca -20°C až -25°C, avšak nad 0°C začnú byť mäkké a pri vyšších teplotách sa môžu lepiť, čím vytvárajú väčšie trenie a môžu sa ľahšie odtrhnúť od uchytenia. Najčastejšie ich používajú v mraziarniach, na mraziarenské boxy, mraziarenské autá, alebo do exteriéru v zime. Sú priesvitné.
- typ supermrazuvzdorný. Supermrazuvzdorné PVC pásy sú vhodné až do -40°C, teda sú ideálnym riešením do rýchlomraziarní. Sú priesvitné.
- typ vrúbkovaný normál. Vrúbkované pásy typu normál alebo jednoducho vrúbkované pásy boli vyvinuté do prevádzok, kde sa pri prechode vytvára veľké trenie. Najčastejšie sa to stáva v prevádzkach, kde používajú strečovú fóliu na pripevnenie tovaru k paletám. Fólia pri dotyku s PVC vytvára veľké trenie, prechod s tovarom sa sťaží a hrozí odtrhnutie PVC pásov. Malé vrúbky na PVC p??soch zabezpečujú, že pásy sa dotýkajú malým povrchom k fólii a tým minimalizujú trenie. Sú priesvitné.
- typ vrúbkovaný mrazuvzdorný. Mrazuvzdorné vrúbkované pásy disponujú tiež vrúbkami, avšak konzistenciou sú na ne charakteristické vlastnosti mrazuvzdorných pásov. V praxi sa veľmi zriedkavo využívajú. Kvôli tomu sú dostupné zvyčajne na dlhú dodaciu lehotu. Sú priesvitné.
- typ antistatický. Antistatické pásy sú dostupn?? v "normál" prevedení. Sú priesvitné.
- typ normál pásy s UV filtrom. PVC pásy s UV filtrom sú určené do prevádzok, kde je dôležité znížiť priepustnosť svetla. Využívajú sa hlavne na zváračské závesy, pracoviská, na zváračské boxy. PVC pásy s UV filtrom sú dostupné v rôznych farebných odtieňov, najčastejšie: bronzová, červená, zelená. Môžu byť matné aj slabo priesvitné.
- rôzne farebné prevedenia. Farebné PVC pásy sú dostupné v "normál" prevedení. Najčastejšie farby sú: biela, červená, oranžová, sivá, modrá a čierna. Môžu byť priesvitné aj nepriesvitné. Nepriesvitné farebné pásy sa najčastejšie využívajú ako výstražné bočné pásy, hlavne v červenej farbe.

 

Joomla templates by a4joomla